Aktualności

Cenówki samoprzylepne — czym się kierować przy ich wyborze?

Cenówki samoprzylepne to etykiety, których zadaniem jest informowanie klienta o cenie wybranego produktu. Wykorzystywane są w wielu branżach, choć najczęściej w spożywczej. Wybierając takie artykuły, warto jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby były dostosowane do potrzeb danej firmy i dobrze spełniały swoją funkcję. Czym kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy. 

Jak wybrać taśmę do metkownicy?

Metkownice to urządzenia, które stosowane są zarówno w handlu jak i gastronomii. Mają bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ można na nich umieścić cenówki, ale także na przykład daty przydatności do spożycia. Taśma do metkownicy dostępna jest w dwóch wariantach: jednorzędowych i dwurzędowych.

Ta pierwsza przeznaczona jest do najprostszych metkownic. Z kolei te drugie mogą na metce wydrukować dwa rzędy znaków, dzięki czemu możliwe jest umieszczenie na cenówce nie tylko ceny, ale również na przykład kodu produktu lub jego daty ważności. Wybierając taśmę do metkownicy, warto więc zwrócić uwagę na model urządzenia, jakie posiadamy, a także jakie informacje powinny znaleźć się na etykiecie.

Jak wybrać cenówki samoprzylepne?

Cenówki samoprzylepne to bardzo popularne rozwiązanie, które pozwala na wypisanie lub nadrukowanie ceny na papierze samoprzylepnym. Następnie są one przytwierdzone do opakowania produktu, listwy cenowej lub w innym wybranym miejscu. Oklejanie artykułów cenówkami samoprzylepnymi to szybka metoda, która umożliwia identyfikacje dużej ilości towarów.

W niewielkich sklepach zazwyczaj stosowane są metki samoprzylepne sprzedawane w rolkach. Są dostępne w wielu różnych kolorach i mogą mieć na sobie napis “cena” lub też nie. Możliwe jest ich odręczne wypisywanie. Większe sklepy stosują z kolei zadrukowane treścią etykiety, na których poza wartością produktu znajduje się też jego kod, nazwa lub waga.

Wybór cenówek samoprzylepnych powinien być uzależniony od tego jak wiele produktów ma zostać nimi oklejonych, a także jakie informacje powinny się na nich znaleźć. W sprzedaży dostępne są różne ich rodzaje.

Dodaj komentarz