branza kolejowa
Przemysł

Eksperci opowiedzą o nowych technologiach dla branży kolejowej

Firma Meritus Systemy Informatyczne organizuje seminarium poświęcone tematowi innowacyjnych rozwiązań IT dla branży kolejowej. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o firmach działających w sektorze kolei, które szukają informacji o przełomowych technologiach oraz najnowszych trendach w branży kolejowej. Seminarium odbędzie się 22 września w godzinach 16:00-17:00, podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021.

Seminarium odbędzie się pod hasłem  „Jak nowe technologie IT mogą zwiększyć bezpieczeństwo kolei, usprawnić zarządzanie taborem i infrastrukturą oraz zwiększyć przepustowość linii kolejowej?”. Do udziału w spotkaniu zaproszono grono wybitnych ekspertów, którzy będą rozmawiać m.in. o przetwarzaniu w chmurze, sztucznej inteligencji czy innowacyjnych technologiach opracowanych przez spółkę Meritus Systemy Informatyczne, czyli systemie GeoTrainAI oraz systemie WMS PINQUARK.

„Nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja i przetwarzanie w chmurze są kluczowymi technologiami kształtującymi przyszłość branży kolejowej. Dowodem tego jest coraz częstsze wykorzystywanie tych innowacji w rozwiązaniach opracowywanych z myślą o logistyce kolejowej. Dobrymi przykładami są tutaj systemy opracowane przez naszą firmę – GeoTrainAI i WMS PINQUARK” – powiedział Mateusz Kalinowski, CEO Meritus Systemy Informatyczne – „Celem organizowanego przez nas spotkania jest stworzenie platformy wymiany unikatowych doświadczeń w obszarze wykorzystywania najnowszych technologii IT w branży kolejowej. Cieszę się, że będziemy mogli podzielić się naszą wiedzą z uczestnikami tegorocznych Targów Kolejowych TRAKO. Jestem przekonany, że seminarium będzie cennym wydarzeniem dla przedstawicieli branży kolejowej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym wyjątkowym spotkaniu” – dodał.

Partnerami wydarzenia są: Google Cloud, OCHK – Operator Chmury Krajowej, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny oraz Laude Smart Intermodal S.A.

Wydarzenie kierowane jest do kadr zarządzających, osób reprezentujących działy IT, osób odpowiedzialnych za wdrażanie innowacji w spółkach z branży kolejowej i infrastrukturalnej, a także wszystkich gości Targów Kolejowych TRAKO, którzy pragną zdobyć wiedzę o przełomowych rozwiązanych IT oraz kluczowych trendach w branży kolejowej.

Dodaj komentarz