park rozrywki
Infrastruktura

Elfland S.A. – właściciel ekologicznego parku rozrywki rozpoczął emisję akcji

Elfland to pierwszy park rozrywki należący do spółki Elfland S.A., która planuje stworzyć ogólnokrajową sieć ekologicznych atrakcji dla całych rodzin, bazując na 15-letnim doświadczeniu w budowaniu placów zabaw m.in. we Francji. Pod uwagę brany jest rozwój organiczny, jak i franczyza z partnerami zewnętrznymi, posiadającymi atrakcyjne tereny. W ramach rozwoju, spółka rozpoczęła właśnie emisję akcji przy współpracy z platformą equity-crowdfundingową Beesfund.

Rynek placów zabaw i parków rozrywki od wielu lat prężnie się rozwija, rodziny chętnie spędzają wolny czas na świeżym powietrzu, szczególnie w miejscach, które pozwalają na kreatywną zabawę. Dodatkowo rosnąca świadomość proekologiczna przyczynia się do szybkiego rozwoju wszystkich segmentów rynku eko. Odpowiedzią na ten trend jest pierwszy park rozrywki Elfland, który powstał w miejscowości Nekla w Wielkopolsce i jest w pełni ekologiczny.

Atrakcyjnie i ekologicznie

Park Elfland powstał na działce o powierzchni 3 hektarów, zlokalizowanej blisko Poznania. Został zbudowany z naturalnego drewna robinii akacjowej przez specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w budowie placów zabaw w Polsce, Francji czy Belgii. Atrakcje dedykowane są dla dzieci w wieku 3 do 12 lat, dodatkowo stworzone zostały dwa obszary specjalnie dla dzieci w wieku 3-6 i 6-12 lat. W chwili obecnej gotowych jest 8 dużych atrakcji, wybranych spośród najlepszych produkcji ekipy Elfland na rynku europejskim. Pod uwagę wzięto atrakcje, które cieszą się największym sukcesem u dzieci.

Długoterminowe plany rozwoju

W celu realizacji inwestycji w lutym 2021 powstała spółka Elfland S.A., do której został wniesiony aport całości przedsiębiorstwa firmy Actimo Sp. z o.o., działającej na rynku od 2007 roku, a od roku 2011 zajmującej się produkcją placów zabaw. Budowa pierwszego etapu trwała 6 miesięcy i ukończona została w czerwcu br. Park zostanie dostępny dla publiczności już w lipcu 2021 roku. Realizacja drugiego etapu inwestycji – rozwoju placu zabaw – przewidziana jest od września 2021 do kwietnia 2022.

W planach na najbliższe lata jest powstawanie od jednej do dwóch nowych atrakcji rocznie, a także rozwój małej gastronomii. Pierwszy park rozrywki Elfland zakłada zatrudnienie 7 osób i dodatkowych 3-10 pomocników w trakcie sezonu. Filarem zespołu jest Frederic Keller, który od 5 lat współpracuje ze spółką Actimo i w parku Elfland objął stanowisko dyrektora ds. eksploatacji.

– Jako wykonawca przez lata budowaliśmy place zabaw w Polsce, Francji czy Belgii. Teraz tworzymy własny, którego rozwój zaplanowaliśmy na najbliższe lata, a także stworzenie sieci ekologicznych parków rozrywki. W 2024 roku planujemy rozpocząć budowę kolejnych parków w innych częściach kraju, a także w Unii Europejskiej. Model skali zakłada otwieranie nowego parku w dwuletnich odstępach czasowych. Nie wykluczamy, że część obiektów zostanie otwartych w ramach franczyzy, a część pozostanie naszymi obiektami. Dokładna oferta franczyzowa udostępniona zostanie po weryfikacji kosztów i modeli działania – mówi Frederic Keller.

Emisja akcji przy współpracy z platformą Beesfund

Dotychczasowa inwestycja kosztowała 3 mln zł, środki pochodziły w całości z kapitału spółki Actimo.

– Z myślą o dalszym rozwoju rozpoczęliśmy emisję akcji. W przypadku pozyskania przez spółkę środków pieniężnych o wartości mniejszej niż maksymalna wartość założonych celów emisyjnych, zamierzamy je wykorzystać proporcjonalnie na realizację tych samych celów inwestycyjnych – podsumowuje Frederic Keller.

Pozyskane środki w całości zostaną przeznaczone na dalszy rozwój, ulepszenie i upiększenie infrastruktury tego nowoczesnego i w pełni ekologicznego parku rozrywki, który dziennie przyjmie ponad 1300 gości dziennie.

Dodaj komentarz