finanse
Aktualności

Gdzie można szybko pożyczyć pieniądze?

Nagłe wydatki mogą być wyzwaniem, szczególnie jeśli akurat nie mamy przygotowanych oszczędności lub odłożona na „czarną godzinę” kwota, jest niewystarczająca. W takich wypadkach zaczynamy rozglądać się za kredytem lub pożyczką, które pomogą zaradzić finansowym kłopotom. Jakie produkty finansowe mamy wówczas do wyboru? Gdzie możemy liczyć na szybkie i łatwe zaciągnięcie zobowiązania?

Pożyczka online – jak to działa?

Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez firmy pożyczkowe, możemy otrzymać pieniądze w ciągu chwili, bez wychodzenia z domu. Instytucje pozabankowe działają głównie w sieci, stąd łatwość znalezienia wielu ofert przy pomocy kilku kliknięć. Wystarczy skorzystać z porównywarki pożyczek i wybrać najlepsze według nas rozwiązanie. Wyróżnia się kilka rodzajów pożyczek, które można zaciągnąć przy minimalnych formalnościach:

  • chwilówka online
  • pożyczka ratalna
  • pożyczka bez BIG
  • pożyczka bez BIK

Pożyczka przez internet – dla kogo?

Pożyczka przez internet, to produkt finansowy, który zazwyczaj opiewa na kilka tysięcy złotych. Będzie odpowiedni dla klientów, którzy potrzebują niewielkiego wsparcia finansowego na już. W zależności od rodzaju oferty, okres spłaty pożyczki może być naprawdę krótki, dlatego należy dokładnie przeanalizować budżet i ocenić, czy będziemy w stanie spłacić całe zobowiązanie w wyznaczonym terminie.

Czym jest pożyczka prywatna?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się pożyczka od osoby prywatnej. Udzielają jej osoby prywatne, które mają wystarczające środki finansowe i chcą udzielić wsparcia pożyczkobiorcy. Tutaj nie ma określonych zasad zobowiązania, tak jak w przypadku firm pożyczkowych czy banków. Warunki współpracy określają pożyczkodawca i pożyczkobiorca. Jeśli kwota pożyczki wynosi ponad 500 zł, musi ona zostać udzielona na mocy spisanej umowy. Pożyczki prywatne mogą być udzielone przez znajomych lub członków rodziny, ale także inwestorów, których działalności nie są związane z udzielaniem produktów finansowych.

Szybki kredyt w banku – czy to możliwe?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, w przypadku wsparcia finansowego, jest zaciągnięcie zobowiązania w banku. To jednak kojarzy nam się ze stertą dostarczanych do instytucji dokumentów i długim oczekiwaniem na zgodę lub odmowę udzielenia kredytu. Okazuje się, że istnieje sposób na skrócenie tej drogi. Wystarczy skorzystać z bankowości internetowej, w której często przygotowane są propozycje szybkich kredytów, przygotowanych dla klientów danego banku. Poświadczeniem naszej wiarygodności są w tym przypadku wyciągi bankowe, które znacznie skracają proces przydzielenia kredytu.

Zalety szybkiego kredytu w banku

Na korzyść tego rozwiązania przemawia znacznie mniejsza ilość formalności. Cały proces wnioskowania o kredyt można załatwić bez wychodzenia z domu. Takie kredyty mają charakter promocyjny, warunki są znacznie korzystniejsze, niż standardowe propozycje. Dzieje się tak ze względu na to, że oferta szybkich kredytów jest kierowana do aktywnych klientów, posiadających konto w danym banku. Szybki kredyt sprawdzi się więc idealnie, kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki na konkretny cel.

Dodaj komentarz