inwestycja w nieruchomosci
Nieruchomości

Hochtief Polska wykonawcą drugiego etapu inwestycji Pasaż Aniński

Hochtief Polska podpisał kontrakt na realizację kolejnego etapu inwestycji Pasaż Aniński. Budynek D to drugi etap osiedla mieszkaniowego powstającego przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. Zleceniodawcą jest spółka ED invest S.A, która realizuje ten projekt we wspólnym przedsięwzięciu ze Spółdzielnią Mieszkaniową Orlik-Jantar. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na II kwartał 2023 r.

Zlecenie obejmuje budowę obiektu o powierzchni całkowitej ponad 12 000 m kw. z ośmioma kondygnacjami naziemnymi i garażem podziemnym. Znajdzie się w nim 117 mieszkań oraz lokal usługowy na parterze.

Drugi etap inwestycji Pasaż Aniński (budynek D) to czwarty projekt realizowany przez Hochtief Polska na zlecenie ED invest. W roku 2020 zakończona została realizacja osiedla Orlik, a aktualnie prowadzone są prace na budowie inwestycji mieszkaniowej Wilga VI i dobiegła końca realizacja pierwszego etapu osiedla Pasaż Aniński (budynek E).

Hochtief Polska jest jedną ze spółek Grupy Hochtief – globalnego koncernu budowlanego, którego celem jest ciągłe rozwijanie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych. Grupa zajmuje wiodącą pozycję w głównych obszarach swojej działalności: budownictwie, usługach specjalistycznych, budownictwie koncesyjnym i partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP), skupiając się na rynkach rozwiniętych, takich jak: Australia, Ameryka Północna i Europa.

Hochtief Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych

Oferta firmy obejmuje realizację głównie obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, jak również robót budowlanych lądowych i wodnych dla dużych projektów infrastrukturalnych, robót budowlanych w ramach realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów oraz projektów dla sektora energetyki zawodowej. Firma wraz z Hochtief PPP Solutions oferuje udział w realizacji projektów w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze infrastruktury socjalnej na rynku polskim. Hochtief Polska prowadzi działalność na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały i przedstawicielstwa w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Katowicach. www.hochtief.pl

Dodaj komentarz