przesylki
Aktualności

Na co należy zwrócić uwagę, pakując przedmiot o niestandardowych wymiarach?

Usługi kurierskie są cenione ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo dostaw. Dziś niemal każdy towar możesz nadać za pośrednictwem kuriera bez obaw o jego stan podczas transportu. W przypadku wysyłki przedmiotów o niestandardowych wymiarach proces jest bardziej wymagający, a paczka musi spełniać warunki dotyczące odpowiedniego sposobu pakowania. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wysyłce paczki ponadgabarytowej.

Niestandardowe przesyłki kurierskie

Czym jest niestandardowa przesyłka kurierska? Każda firma, która oferuje usługę doręczenia takiej paczki w swoim regulaminie, wymienia inną definicję, ale ogólnie przyjęte kryterium jest dość proste. Mianem paczki niestandardowej określa się przesyłkę o nieregularnym kształcie z wystającymi elementami lub złożoną z oddzielnych części, które tworzą całość podczas transportu. Może to być również pakunek w formie prostopadłościanu, którego wymiary przekraczają wielkość paczki kwalifikującej się do automatycznego sortowania. Nazwa „niestandardowa” odnosi się również do wagi pakunku, który może przekraczać ustalone wartości w zakresie świadczenia tradycyjnej usługi. Zazwyczaj wśród towarów, które powinny zostać objęte dodatkowymi procedurami, wymienia się opony, duże AGD, meble z odstającymi elementami (krzesła, stoły), dywany, tkaniny i inne przedmioty o kształcie walca oraz substancje płynne opakowane w nietypowe pojemniki, kanistry i dozowniki.

Pakowanie paczek kurierskich o niestandardowych wymiarach

Jak zapakować paczkę niestandardową? Najważniejszym wymogiem jest bezpieczeństwo, dlatego musisz zadbać o to, aby towar nie uszkodził opakowania w czasie transportu. W tym celu użyj materiałów, które zwiększą stabilność produktu w paczce. Sprawdzą się: folia bąbelkowa, styropian, skropak, a nawet gazety. Zwróć uwagę na to, czy zawartość jest odpowiednio zabezpieczona przed wstrząsami.

Następnie czas na opakowanie zewnętrzne – powinno stanowić jedną całość, a każda część przedmiotu musi zostać osłonięta materiałem, tekturą lub folią. W widocznym miejscu, najlepiej na płaskiej powierzchni, umieść etykietę nadania. Powinna być czytelna, dzięki czemu podczas sortowania łatwiej będzie ją zeskanować i przekazać do dalszego etapu transportu.

Wysyłka paczki ponadgabarytowej

Chcesz nadać paczkę gabarytową? Sprawdź oferty poszczególnych dostawców. Poszczególne firmy kurierskie różnią się także innymi standardami oraz regulaminem świadczenia usług – w każdej z nich paczka niestandardowa może oznaczać coś innego. Więcej o ciekawostkach dotyczących kurierskiej pracy przeczytasz w serwisie https://perfekcyjnaprzesylka.pl/category/kurier/. Od rodzaju przesyłki niesortowanej, jej gabarytów i kształtu lub innego specjalnego warunku uzależniona będzie cena. Porównanie ofert sprawdza się, jeśli nie chcesz przepłacić, decydując się na firmę wykonującą usługi przewyższające Twoje aktualne potrzeby.

Dodaj komentarz