naczepy kurtynowe
Przemysł

Naczepy kurtynowe – dlaczego warto na nie postawić?

Każdy przedsiębiorca działający w branży transportowej musi dysponować nowoczesną flotą, która zapewni bezpieczny przewóz towarów niezależnie od ich specyfiki. Nie bez znaczenia okazuje się wybór odpowiednich naczep samochodowych, wśród których prym wiodą modele kurtynowe. Charakteryzują się one dużą uniwersalnością i wytrzymałością, ale to nie jedyne ich zalety. Dlaczego warto w nie zainwestować? Podpowiadamy.

Czym są naczepy kurtynowe?

Naczepy kurtynowe to jedne z najpopularniejszych modeli, które znajdują swoje zastosowanie w sektorze transportu. Potocznie nazywane są także firankami, co nie jest dziełem przypadku. Jest to analogia do mechanizmu rozsuwania plandeki, która montowana jest na specjalnych prowadnicach. Cała konstrukcja została zaprojektowana tak, aby załadunek towarów i różnego rodzaju materiałów przebiegał szybko i sprawnie. Większość naczep kurtynowych można otwierać zarówno z boku, jak i z tyłu, a to nie koniec ich potencjału. Modele od renomowanych producentów są wyposażone w dach przesuwny, który jeszcze bardziej ułatwia załadunek naczepy oraz zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz pojazdu.

Naczepy kurtynowe – szybki załadunek i rozładunek

Jednym z powodów, dla których wielu przedsiębiorców stawia na naczepy samochodowe typu firanka jest łatwość zarówno w ich załadowywaniu, jak i rozładowywaniu. Jest to zasługa zastosowania technologii umożliwiających przesuwanie szczelnej plandeki niemal z każdej strony. Dzięki podobnym rozwiązaniom można skrócić czas realizacji zleceń i tym samym zwiększyć efektywność pracy firmy. Ma to ogromne znaczenie w kontekście optymalizacji zysków oraz budowania świadomości marki. Co ważne, tego typu naczepy wyróżniają się dużą pojemnością ładunkową, która może osiągać nawet do 28 000 kg.

Naczepy kurtynowe – bezpieczeństwo transportu

Przy wyborze naczepy samochodowej należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj konstrukcji oraz zastosowanych zabezpieczeń. W tym aspekcie nie można oszczędzać – inwestycja w solidne rozwiązania to gwarancja dobrze wykonanej i terminowej usługi. Warto wybierać naczepy pochodzące od renomowanego producenta z dużym doświadczeniem na rynku.

Takim mianem można określić polską firmę Zasław, której pojazdy są synonimem wysokiej jakości. Naczepy kurtynowe schodzące z taśmy produkcyjnej w Andrychowie mogą się pochwalić wzmocnioną i stabilną budową ramy, podnoszonym dach oraz łatwo rozsuwalną, szczelną plandeką. W ofercie marki znajdziemy również modele typu burto firanki – zostały one wzbogacone o specjalne burty, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla transportowanych towarów czy materiałów.

Dodaj komentarz