Infrastruktura

Nowa droga na wrocławskim Ołtaszynie

Z inicjatywy Dom Development na wrocławskim Ołtaszynie powstaje ulica Kustronia. Nowa droga połączy remontowaną ulicę Marii Wittek z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej, co pozwoli usprawnić ruch w tej części miasta.

Budowa ulicy Kustronia jest w całości finansowana przez Dom Development, który realizuje w pobliżu swoją nową inwestycję – Apartamenty Ołtaszyn. Blisko 400-metrowa droga zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2022 roku.

– Pobliską okolicę charakteryzuje łatwy dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej – sklepów, licznych punktów usługowych, placówek edukacyjnych oraz terenów zielonych. Podejmując decyzję o budowie Apartamentów Ołtaszyn, zależało nam na wypracowaniu rozwiązań, które wpiszą się w charakter osiedla i pomogą usprawnić poruszanie się w tej części Wrocławia. Cieszę się, że po raz kolejny we współpracy z wrocławskim magistratem rozwijamy lokalną infrastrukturę – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Projekt ulicy Kustronia przewiduje szereg rozwiązań przyjaznych mieszkańcom

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zaplanowano progi zwalniające oraz energooszczędne oświetlenie. Dla podniesienia komfortu wyznaczone zostaną miejsca postojowe dla samochodów, a planowany wzdłuż drogi zieleniec jeszcze bardziej poprawi estetykę miejsca.

Ulica Kustronia to nie jedyna nowa inwestycja drogowa, która powstanie w najbliższym czasie na Ołtaszynie. Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont ulicy Marii Wittek. Prace mają się rozpocząć we wrześniu tego roku. Dzięki tym dwóm projektom znacznie poprawi się komfort życia mieszkańców Ołtaszyna.

Budowa ulicy Kustronia usprawni także dojazd do Apartamentów Ołtaszyn – kameralnego, willowego osiedla realizowanego przez Dom Development. Do sprzedaży trafiło 150 mieszkań i 8 lokali usługowych. Prace budowlane rozpoczęły się w I kwartale tego roku, a ich finał przewidziany jest na II kwartał 2022 roku.

Dodaj komentarz