Firma

Olej do niszczarki – jak wybrać najlepszy?

Niszczarki do papieru to proste w użyciu urządzenia. Wystarczy przepuścić dokument przez ostrza, a sprzęt ten poradzi sobie z jego utylizacją. Przedsiębiorstwa decydują się na ich zakup, ze względu na restrykcyjne przepisy dotyczące składowania danych osobowych. Jak oszczędzić na kosztach związanych z użytkowaniem niszczarki? Poprzez odpowiednią konserwację.

Olej do niszczarki – który nada się najbardziej do konserwacji sprzętu?

Aby zadbać o żywotność sprzętu wymagany będzie zakup odpowiedniego oleju do niszczarki. Usprawnia on pracę noży tnących. Czym kierować się przy jego wyborze? Pod uwagę trzeba wziąć cenę, ilość produktu oraz odporność smaru na wysokie temperatury. Ważny jest również sam zbiornik – powinien posiadać dozownik, który umożliwi łatwą aplikację płynu.

Niszczarka do papieru – najlepszy sposób na utylizację dokumentów?

Niszczarka jest najlepszym sposobem na utylizację dokumentów. Są to urządzenia wydajne, przyśpieszające cały proces, które użytkowane prawidłowo i konserwowane – służą wiele lat. Niszczą dane w sposób, który uniemożliwia ich ponowne odczytanie. To kluczowe w przypadku, kiedy firma ma do czynienia z informacjami poufnymi.

Kiedy można zniszczyć dokumenty składowane w pudłach archiwizacyjnych?

Nie wszystkie dokumenty da się przechowywać w formie cyfrowej. Powodem tego jest najczęściej czasochłonność procesu digitalizacji. Cyfryzacja księgowości prowadzonej przez długi okres w formie papierowej mogłaby trwać miesiącami.

Wielu przedsiębiorców składuje dokumenty w pudłach archiwizacyjnych. Takie działanie podyktowane jest licznymi przepisami – dokumenty pracownicze trzeba przechowywać w niektórych przypadkach aż 50 lat! Co zrobić, jeżeli ilość papierów zaczyna robić się przytłaczająca, a nie można ich jeszcze zniszczyć? Idealnym sposobem, którym pozwala zaoszczędzić przestrzeń w biurze, jest użycie bindownicy GBC. Dzięki niej można zadbać o odpowiednią kompresję zbiorów dokumentów, ich estetyczność oraz przejrzystość w przypadku audytu.

Dodaj komentarz