Szlifierka
Przemysł

OnRobot wprowadza szlifierkę do zrobotyzowanych procesów wykańczania powierzchni

Szlifierka OnRobot Sander to najnowsze narzędzie OnRobot w coraz szerszym wachlarzu prostych i ekonomicznych rozwiązań z zakresu automatyzacji, ukierunkowanych na aplikacje.

Warszawa, wrzesień 2020: OnRobot wprowadził na rynek OnRobot Sander, w pełni elektryczną szlifierkę mimośrodkową do zautomatyzowanych aplikacji wykańczania, takich jak szlifowanie i polerowanie.

Tradycyjne rozwiązania do zautomatyzowanego szlifowania często wymagają dodatkowego sprzętu do wdrożenia i konserwacji. Wraz z wprowadzeniem na rynek szlifierki OnRobot Sander firmy przemysłowe zyskują dostęp do kompletnego, natychmiast gotowego do pracy narzędzia, które jest łatwe w obsłudze i kompatybilne ze wszystkimi wiodącymi robotami współpracującymi i lekkimi robotami przemysłowymi.

Pełny zestaw szlifierki zawiera wszystko, czego potrzebują klienci OnRobot aby zautomatyzować proces szlifowania w szybki i prosty sposób: narzędzie uruchamia się zaraz po podłączeniu, jest wyposażone w różne talerze do szlifowania i polerowania, łatwy w obsłudze software do programowania, możliwość montażu czujnika siły / momentu obrotowego i zmieniarkę ziarnistości (Grit Changer), umożliwiającą automatyczne przełączanie między różnymi ziarnistościami bez interwencji operatora.

Krok w kierunku jeszcze wyższej użyteczności

Programowanie szlifierki do wykonywania prostych aplikacji wykańczania powierzchni jest łatwe dzięki wbudowanemu intuicyjnemu oprogramowaniu. OnRobot idzie jednak o krok dalej, umieszczając na narzędziu przycisk „Zachowaj pozycję”, dzięki któremu użytkownik może ręcznie ustawiać punkty zwrotu bez korzystania z panelu programowania robota. Oprogramowanie szlifierki posiada różne opcje planowania ścieżki – prowadzenie ręczne, kształt i punkty – i pozwala użytkownikowi na dostosowanie obrotów, optymalizację trwania cyklu i poziomu spójności.

„OnRobot dostarcza małym i średnim przedsiębiorstwom przystępne cenowo rozwiązania ukierunkowane na aplikacje, łatwe do skonfigurowania i konserwacji. OnRobot Sander to wszechstronne narzędzie szlifierskie zapewniające wszystkie funkcje i korzyści, jakich nasi klienci oczekują od technologii automatycznego szlifowania, jednak bez trudności i kosztów związanych z tradycyjnymi narzędziami” – mówi Enrico Krog Iversen, prezes OnRobot.

Szlifierka OnRobot Sander może być stosowana do płaskich, zakrzywionych i nierównych geometrii i jest wyposażona w wymienne standardowe talerze do obsługi szerokiej gamy materiałów. Dodany do urządzenia czujnik siły / momentu obrotowego pozwala szlifierce dostosować się do zmian powierzchni lub do niewspółliniowego ustawienia części, podnosząc jednocześnie spójność i jakość oraz ograniczając poziom odpadów. Wszystkie zaawansowane funkcje OnRobot Sander są obsługiwane przez coboty Universal Robots, ale narzędzie można też łatwo zintegrować ze wszystkimi wiodącymi markami robotów.

Znaczne oszczędności kosztów w porównaniu do szlifierek pneumatycznych

OnRobot Sander to lekkie (1,2 kg razem z talerzem) rozwiązanie łączące ze sobą moc bezszczotkowego silnika elektrycznego (do 10 tys. obr./min) z kosztami eksploatacji wynoszącymi zaledwie 5% kosztów eksploatacji pneumatycznych systemów szlifierskich. Tradycyjne urządzenia szlifierskie wykorzystują zewnętrzne sprężarki, dlatego też są drogie i podatne na rozszczelnienie. Bezszczotkowy silnik w rozwiązaniu OnRobot jest trwały i niezawodny. Oferuje żywotność taką samą lub większą w porównaniu z konkurencyjnymi systemami pneumatycznymi.

„OnRobot angażuje się w demokratyzację automatyki, produkt po produkcie i aplikacja po aplikacji. Dostarczamy gotowe do użycia rozwiązania dostępne dla firm, które dopiero zaczynają przygodę z automatyzacją. Eliminujemy koszty i komplikacje związane z automatyzacją, pozostawiając naszym klientom najważniejszą funkcjonalność, której potrzebują do wykonania pracy” – mówi Enrico Krog Iversen

OnRobot Sander oznacza bezpieczniejsze środowisko pracy

Proces szlifierski często wiąże się z niebezpieczną pracą wśród zanieczyszczeń, która jest źródłem potencjalnych zagrożeń dla zdrowia pracowników, począwszy od osłabiającego zespołu wibracyjnego wywoływanego przez urządzenia ręczne o intensywnych drganiach, skończywszy na uszkodzeniach płuc wywołanych cząstkami stałymi. OnRobot Sander eliminuje te zagrożenia i wykorzystuje czyste talerze z papierem ściernym 3M, które pozwalają na usuwanie większej ilości pyłu, zapewniając w ten sposób pracownikom bezpieczniejsze środowisko w porównaniu do konkurencyjnych systemów.

„Zauważamy coraz większe zainteresowanie ze strony firm, które nie mają żadnego doświadczenia w zakresie robotyki, ale szukają sposobów na uzupełnienie swojej siły roboczej przez zastosowanie automatyzacji. Te przedsiębiorstwa poszukują prostych, łatwych w obsłudze rozwiązań, takich jak szlifierka OnRobot Sander, które można łatwo wdrożyć do różnych zadań w ramach wiodącej aplikacji” – mówi Enrico Krog Iversen.

Dodaj komentarz