budowa osiedla
Nieruchomości

Osiedle Horizon w Gdańsku – drugi etap już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła pula mieszkań z drugiego etapu osiedla Horizon,  kompleksu budynków premium, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska – Letnicy. Powstanie w nim łącznie 629 mieszkań o powierzchni od 26 do 98 m kw. Budowę J.W. Construction rozpoczął w marcu tego roku, a jej zakończenie, zgodnie z umową podpisaną z Generalnym Wykonawcą PORR S.A., nastąpi za niespełna dwa lata.

– Mieszkania w tej inwestycji sprzedajemy niemal „od ręki”. Oprócz popytu inwestycyjnego, za sprawą między innymi poluzowania kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych, obserwujemy duże zainteresowanie klientów zakupem mieszkań na własne potrzeby. Bardzo nas cieszy, że klientom podoba się ten projekt. Z siedemnastopiętrowego budynku, który właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży roztacza się piękny widok na panoramę miasta i zatokę. Łącznie zaprojektowaliśmy tu 191 lokali. Mieszkanie 1-, 2- lub 3-pokojowe o powierzchni od 32 do 57 m kw. można kupić już teraz – mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

O atrakcyjności osiedla Horizon decyduje bliskość plaży i parków, doskonała komunikacja z centrum Gdańska, i przede wszystkim, projekt architektoniczny. Każde z mieszkań ma balkon, loggię lub taras. Z lokali na najwyższych piętrach będzie można oglądać panoramę miasta, port i zatokę. Na zielonych dachach budynków zaprojektowano strefę rekreacyjną dostępną dla wszystkich mieszkańców. Jednak zielone dachy to nie tylko przestrzeń do wypoczynku.

To walor ekologiczny osiedla i energooszczędność

– Troska o obniżanie temperatury w mieście i oczyszczanie powietrza z dwutlenku węgla, to trend, któremu deweloperzy realizujący swoje inwestycje w Gdańsku, jednym z pierwszych miast, które zauważyło zalety zielonych dachów, podporządkowują się od wielu lat. Zielone dachy są też doskonałą barierą termoizolacyjną budynków, co przełoży się na mniejsze zużycie energii potrzebnej zarówno do ogrzania, jak też schłodzenia istniejących w nich mieszkań – mówi Małgorzata Ostrowska.

Partery budynków w Osiedlu Horizon przeznaczone są na lokale usługowe, łącznie będzie ich 9, a podziemia na halę garażową, gdzie będą też wydzielone miejsca na rowery. Kilometry ścieżek rowerowych w bliskim otoczeniu inwestycji to gratka zarówno dla osób młodych, które prowadzą aktywny tryb życia, jak też rodzin z dziećmi. Na terenie osiedla znajdzie się miejsce na plac zabaw dla dzieci. Do plaży jest zaledwie 20 min spacerem. Doskonała infrastruktura handlowo-usługowa i kulturalno-edukacyjna Letnicy, bliskość stadionu piłkarskiego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo, zapewni mieszkańcom Osiedla Horizon dostęp do wydarzeń sportowo-rozrywkowych.

Sąsiedztwo Drogi Zielonej, jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Gdańska, wygodny wyjazd w kierunku obwodnicy południowej, Autostrady A1 oraz dróg ekspresowych w kierunku Warszawy, Łodzi i Szczecina, dojazd samochodem do centrum w zaledwie 11 minut i do lotniska – 25, to ważne atuty Letnicy.

Dodaj komentarz