otwarcie boiska
Infrastruktura

Otwarcie ogólnodostępnego boiska oraz publicznego przedszkola w Gdańsku Kokoszka

W środę – 1 września – nastąpiło oficjalne otwarcie ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego w Gdańsku Kokoszkach. Inwestycję sfinansowała i zrealizowała spółka INPRO w ramach współpracy z Gminą Miasta Gdańska. Teraz obiekt sportowy dostępny jest do użytku całej lokalnej społeczności. Na terenie osiedla Start otwarte zostało również Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 9 w Gdańsku.

W gdańskiej dzielnicy Kokoszki wybudowane zostało ogólnodostępne boisko wielofunkcyjne. Wydarzenie z okazji uruchomienia obiektu sportowego składało się z dwóch części. W pierwszym, oficjalnym etapie uroczystości nastąpiło przecięcie wstęgi przez Roberta Maraszka, Wiceprezesa Zarządu INPRO S.A., a także reprezentantów Rady Dzielnicy Kokoszki z Panią Edytą Peplińską, Przewodniczącą Zarządu Rady Dzielnicy Kokoszki, na czele. Następnie odbył się piknik z licznymi atrakcjami, m.in.: turniejami piłki nożnej na nowo otwartym boisku, grami i zabawami dla dzieci, poczęstunkiem, a także koncertem Gracjana Kalandyka wraz z zespołem!

 –Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji naszego projektu we współpracy z Gminą Miasta Gdańska. Jesteśmy przekonani, że wielofunkcyjne boisko znacznie uatrakcyjni infrastrukturę rekreacyjną okolicy oraz stanie się doskonałym miejscem do integracji obecnych i nowych mieszkańców dzielnicy– powiedział Robert Maraszek, Wiceprezes Zarządu Spółki INPRO S.A.

Wybudowany obiekt posiada nawierzchnię poliuretanową EPDM z podbudową o wymiarach ok. 34 m x 18,5 m dostosowaną do różnych dyscyplin sportowych. Boisko wyposażone jest w dwie bramki do piłki ręcznej i dwa kosze do koszykówki. Teren boiska został ogrodzony siatką o wysokości 4,1 m oraz piłkochwytami o wysokości 6,1 m. Inwestycja obejmowała również budowę ciągu pieszego o szerokości 2 m i długości 34 m.

Zamontowane zostały także elementy małej architektury: 5 ławek, 1 kosz oraz 7 stojaków na rowery

Pomysł na realizację boiska powstał już dwa lata temu w wyniku spotkania przedstawicieli INPRO S.A. z Radą Dzielnicy Kokoszki w Gdańsku oraz przedstawicielami mieszkańców. Całość prac sfinansowała i zrealizowała spółka INPRO na działce należącej do Gminy Miasta Gdańska. Prace nad budową boiska zostały zakończone w 6 tygodni od podpisania porozumienia.

Inwestycja w gdańskich Kokoszkach to kolejny projekt realizowany przez INPRO w ramach akcji „Współtworzymy Miasto”, mającej na celu polepszenie jakości codziennego życia mieszkańców Trójmiasta i okolic.

W dniu 01.09 na terenie osiedla Start miało miejsce również drugie ważne wydarzenie – otwarcie Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 9 w Gdańsku. Miejsce to wyróżnia się wysokim standardem. Nowoczesny budynek zapewnia atrakcyjnie wyposażone, przestronne sale, których piękne przestrzenie zagwarantują podopiecznym dobre samopoczucie.

Do nowo otwartego przedszkola uczęszczać będzie łącznie 76 dzieci. Utworzone zostaną 3 grupy.

Z budynkiem przedszkola połączony jest plac zabaw z ławeczkami oraz miejscem do rekreacji, które wybudowała firma INPRO. Przed terenem placówki zapewnione są ogólnodostępne miejsca parkingowe.

Dodaj komentarz