praca lodz
Firma

Praca w Łodzi – w jakich branżach najlepiej szukać posady?

Okres pandemii koronawirusa przetrzebił rynek pracy, również w tak dużym mieście jak Łódź. Jak zatem znaleźć pracę w Łodzi? Czy jest to łatwe? Czy jest szansa na pracę zdalną? W jakich sektorach przemysłu można znaleźć wymarzoną pracę? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Czym charakteryzuje się rynek pracy w Łodzi?

Łódź to miasto leżące w centralnej Polsce i lokalizacja właśnie jest jedną z jego największych zalet. Przede wszystkim jest to miasto mające bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną. Sama liczba mieszkańców jest szacowana na ponad 720 tysięcy, co sprawia, że przekłada się to również na rynek pracy. Powyższe plusy sprawiają, że bezrobocie w tym mieście w grudniu 2020 r. było szacowane na 5,9%, co w porównaniu z takimi miastami jak Białystok czy Olsztyn, jest naprawdę dobrym wynikiem. Plusem jest mała odległość od Warszawy, której wskaźnik bezrobocia wynosi niecałe 2%, więc jeżeli nie znajdziesz odpowiedniej pracy w Łodzi, to warto rozważyć przeniesienie się do województwa mazowieckiego.

W jakich sektorach przemysłu można najczęściej znaleźć pracę w Łodzi?

W dzisiejszych czasach warto skorzystać z internetu i portali umożliwiających nam znalezienie pracy. Przykładem takiego portalu jest Allthejobs.pl i po wpisaniu frazy „Praca Łódź” pokazuje nam się wiele ofert, w różnym przedziale pod względem zarobków jak i form zatrudnienia. Najczęstszą formą zatrudnienia jest praca na pełen etat, jednak coraz częstszą formą zatrudnienia jest B2B (business-to-business). Największą liczbą miejsc pracy charakteryzują się takie gałęzie przemysłu jak:

  1. Logistyka/spedycja/transport – 110 ofert
  2. Sprzedaż – 107 ofert
  3. Przemysł/produkcja/inżynieria – 105 ofert

Co ciekawe, jest bardzo małe zapotrzebowanie na pracowników IT i programowania (58 ofert). Z reguły w większych miastach jest duże zapotrzebowanie na osoby z takim wykształceniem, jednak taka zależność nie występuje w Łodzi. Okres pandemii koronawirusa sprawił, że coraz większa grupa osób poszukuje pracy w formie zdalnej i oczywiście również w Łodzi można znaleźć taką formę zatrudnienia. Najczęstszymi branżami preferującą taki rodzaj pracy są IT oraz związana z zarządzaniem zespołami, czyli manager czy też wysoko wykwalifikowani specjaliści.

Łódź to miasto, w którym można zarobić naprawdę dobre pieniądze – powyżej 10-12 tys. zł brutto można zarobić z reguły w branży informatycznej, jednak trzeba brać pod uwagę koszty życia związane z mieszkaniem w Łodzi, które do najniższych nie należą.

Dodaj komentarz