wozek masztowy
Aktualności

Ręczne wózki masztowe – do czego służą?

Prowadzenie magazynu to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorcy. Potrzeba do tego nie tylko sporo wiedzy logistycznej, lecz także sporo sprzętu. Sprzęt musi być odpowiednio dobrze dobrany. Ma on nie tylko zoptymalizować pracę magazynu, lecz także być bezpieczny dla użytkownika. Istnieje wiele rodzajów podnośników czy też wózków widłowych. Jak się okazuje, ciekawym rozwiązaniem są ręczne wózki masztowe, zwane również paleciakami wysokiego podnoszenia. Jest to bardzo poręczne urządzenie, które sprawdza się praktycznie wszędzie. Jest proste w obsłudze i ma wiele innych zalet. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia?

Zalety i zastosowanie ręcznych wózków masztowych

Urządzenia, jakimi są ręczne wózki masztowe to bardzo popularne rozwiązanie zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i też w mniejszych magazynach. Każdy z tych podnośników może posiadać różne parametry. Zazwyczaj ręczne wózki masztowe podnoszą towary od 1,6 metra do nawet i 3 metrów wysokości. Wszystko tak naprawdę zależy od modelu. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też fakt, że paleciaki wysokiego podnoszenia są stosunkowo tanim sprzętem magazynowym. To dobre rozwiązanie dla początkujących firm, które nie posiadają jeszcze nowoczesnych wózków widłowych. Kolejną zaletą wózka tego typu jest jego zwrotność, łatwość w manewrowaniu i ogólnie prosta obsługa. Małe gabaryty tego paleciaka sprawiają, że doskonale sprawdza się w mniejszych magazynach, jak też w przypadku rozładunku samochodów dostawczych. Ręczne wózki masztowe są również ogólnie bezpieczne w użytkowaniu, lecz trzeba pamiętać zawsze o zachowaniu ostrożności.

Eksploatacja ręcznych wózków masztowych

Jak każdy sprzęt magazynowy, tak samo wózki potrzebują eksploatacji. Ma ona zapewnić sprzętowi długą żywotność jak też bezpieczeństwo dla operatora. Warto zatem dowiedzieć się gdzie znajduje się producent, który oferuje dobrej jakości części do sztaplarek, jak i do wózków masztowych. W ten sposób można zorganizować w swoim magazynie stosunkowo tani i niezawodny sprzęt, który dodatkowo jest łatwy w obsłudze.

Dodaj komentarz