Pompy ciepła
Infrastruktura

System sterowania kaskadowego Panasonic a kontrola pomp ciepła

Rozwiązanie przeznaczone dla małych hoteli, supermarketów, restauracji w kontekście projektów związanych z centralnym ogrzewaniem. Duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy. Wbudowany protokół MODBUS IP dla zdalnego dostępu w celu zarządzania systemem nawet spoza siedziby firmy.

Pomieszczenia na całym świecie wymagają wydajnych systemów ogrzewania i chłodzenia z możliwością zdalnego monitorowania, sterowania i konserwacji niezależnie od zastosowania.  Dla systemów Panasonic, Aquarea Cascade Control jest wysoce zintegrowanym rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorstwom takim jak supermarkety, szpitale, domy opieki czy hotele, kontrolować nawet dziesięć pomp ciepła Aquarea typu powietrze/woda, aby dostarczać i zdalnie zarządzać zapotrzebowaniem na ogrzewanie i chłodzenie w energooszczędny sposób.

Panel do sterowania kaskadowego Aquarea (PAW-A2W-CMH) firmy Panasonic posiada duży, łatwy w obsłudze ekran dotykowy i umożliwia sterowanie nawet dziesięcioma pompami ciepła Aquarea typu powietrze/woda, podłączonych w dowolnym momencie do pracy równoległej lub w trybie kaskadowym, tworzących system o mocy do 160 kW. Sterownik kaskadowy Aquarea może być również podłączony do paneli fotowoltaicznych (PV) i chłodniczych zaworów trójdrożnych. Idealnie nadaje się do zastosowań komercyjnych i hotelarskich z dodatkowymi środkami pozyskiwania energii, które wymagają specyficznych rozwiązań lub programów, a jednocześnie mogą być zarządzane za pomocą jednego urządzenia.

Wyposażony we własny protokół MODBUS IP, sterownik kaskadowy Aquarea Cascade Controller integruje się z komunikacją BMS budynku i może być używany nawet na trzech urządzeniach M-BUS w celu inteligentniejszego zarządzania ogrzewaniem, chłodzeniem i ciepłą wodą użytkową (CWU). Logowanie do systemu, a także analiza, optymalizacja i sterowanie energią, jak również przetwarzanie danych, są dostępne poprzez jeden interfejs sterowania. Dzięki temu zdalny dostęp do zarządzania systemem poza budynkiem o każdej porze dnia nie może być łatwiejszy. Pomaga to uniknąć zakłóceń w dostawach dla mieszkańców budynku i pozwala na prowadzenie działalności w zwykły sposób poprzez podłączenie sterowania do systemu BMS.

Dla wielu projektów efektywność energetyczna, kosztowa i czasowa jest kluczem do stworzenia bardziej zrównoważonego budynku oraz zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia

Sterowanie kaskadowe jest coraz częściej spotykane w wielu sektorach w celu wykorzystania równolegle połączonych pomp ciepła oraz korzyści płynących ze zdalnego dostępu do zarządzania i konserwacji, co prowadzi do wielu oszczędności. Przykładem może być zrealizowany niedawno w Wielkiej Brytanii projekt placówki służby zdrowia, w której zainstalowano sześć wysokowydajnych pomp ciepła typu powietrze/woda Panasonic Aquarea H Series T-Cap 16kW wraz z Panasonic Cascade Controller, w celu zapewnienia ogrzewania podłogowego na 2,022 m2 budynku. W nowoczesnym obiekcie o wartości 10 mln euro mieści się 15 sal szpitalnych z łazienkami dla osób nieuleczalnie chorych i kilka gabinetów zabiegowych w przychodni, gdzie oferowane są interdyscyplinarne usługi specjalistyczne. Dom opieki korzysta z systemu sterowania kaskadowego Aquarea, który reguluje pompy ciepła w celu zaspokojenia zapotrzebowania i dalszego oszczędzania energii.

Dodaj komentarz